Siftah bizden, Bereketi Allah’tan
Uzunköprü Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı, Ahilik Haftası nedeniyle saban namazının ardından Uzunköprü esnaflarının iş yerlerine
25 Eylül 2020 Cuma 09:35

 

 

Uzunköprü Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı, Ahilik Haftası nedeniyle saban namazının ardından Uzunköprü esnaflarının iş yerlerine Ahilik Duası ve siftah parası bıraktı.

 

Uzunköprü Ülkü Ocakları Teşkilatı, her yıl Eylül ayında kutlanan Ahilik Haftası nedeniyle Uzunköprü ilçe esnafını ziyaret etti. Sabah namazının ardından esnafları ziyaret eden Uzunköprü Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı, esnafların işyerlerine “Ahilik Haftası” kutlama mesajı, Ahilik Duası ve siftah parası bıraktı.

 

Uzunköprü Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı tarafından kutlanan Ahilik Haftası mesajında; “Ahilik, Ahi Evran Veli tarafından 1200’lü yıllarda o dönem Anadolu’ya göç̧ eden Türkmenlere hem aş ve iş imkânı sağlamak hem de onları tekke ve zaviyelerde iyi bir Müslüman ve vasıflı bir meslek sahibi üretici insan haline getirmek için kuruldu.

 

Uzunköprü Ülkü Ocakları olarak, sabah namazının ardından ilçe esnaflarımızın işyerlerine “Ahilik Haftası” kutlama mesajımız, “Ahilik Duası” ve siftah paralarını bıraktık.

 

Uzunköprü Ülkü Ocakları ilçe teşkilatı başkanı Sait Erbaş Ahilik Haftası nedeniyle gerçekleştirdikleri etkinlik için şöyle konuştu: "Uzunköprü Ülkü Ocakları olarak; Ahilik Haftası münasebetiyle ehemmiyetini bildiğimiz bu kültürün yaşaması için hemen hemen iki yüzden fazla esnafımıza siftah paralarını takdim ettik. Bizler Türk Milliyetçileri, Ülkücüler olarak Türk'e ait, ata yadigarı kültürümüzü yaşayıp yaşatmaya ve ayrım gözetmeksizin milletimizin tamamına iyilik, güzellik, yardımseverlik telkin etmeye and içmiş bir hareketiz. Başta Uzunköprülü esnafımız olmak üzere tüm esnaf kardeşlerimize bol ve helal kazançlar diliyorum" dedi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi