Meslek Liselerini seçin, İşsiz kalmayın!
Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ve Uzunköprü Ticaret
28 Ağustos 2020 Cuma 09:36

 

 

 

Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ve Uzunköprü Ticaret Borsasının yoğun girişimleri sonucunda; Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ kapsamına alındı.

 

Borsa toplantı salonunda yapılan toplantıya; Uzunköprü Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İhtiyar, Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mesut Kaya ve Müdür Yardımcısı Burcu Yalınız katıldı.

 

Mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre etmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ kapsamında, Uzunköprü Ticaret Borsası’nın ve Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odasının proje okulu olan Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu değerlendirme Toplantısı ilk kez gerçekleştirildi.

 

Üyelerinin ticari hayatlarına katkı sağlayacak çalışmaları tek tek hayata geçirmeyi sürdüren Uzunköprü Ticaret Borsası ile Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası sosyal sorumluluk projelerine de ara vermiyor. Özellikle Meslek liselerinde eğitim kalitesinin artırılmasını sağlayan, TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ kapsamına Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de alınmasını sağladılar.

 

Sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için okullarda eğitimi verilen meslek alanlarında öğrenci ve öğretmenlerin sosyal ve zihinsel becerilerinin geliştirilmesi, mesleki bilgi, beceri ve yabancı dil yeterliliklerinin artırılması amaçlanan protokol kapsamında Protokol Yürütme Kurulu değerlendirme toplantısı, kontrollü sosyal hayata geçilmesiyle birlikte Uzunköprü Ticaret Borsası Hizmet Binasında yapıldı.

 

Protokol kapsamında yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, beşeri sermayenin en önemli bileşenlerinden biri olan eğitime, ayrı bir önem verdiklerini söyledi. “Mesleki ve teknik eğitim, ekonomik kalkınmanın hızlandırıcısıdır. Uzunköprü Ticaret Borsası olarak, nitelikli işgücünün yetiştirilmesi için mesleki ve teknik eğitime özel bir önem verilmesi gerektiğinin farkındayız. Yönetim Kurulumuz ve Meclisimiz ile birlikte, okulumuzun Türkiye’ye rol model olması için fiziki alanların iyileştirilmesinden burs ve staj imkânlarına, teknolojik alt yapısının iyileştirilmesine kadar, gereken tüm desteği vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Yapacağımız çalışmalarla, gençlerimizi hem sektörün aradığı niteliklerle donatmış hem de istihdama katkı sağlamış olacağız. Protokolün amacının sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için okullarda eğitimi verilen meslek alanlarında, öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, Bu proje ile mesleki eğitimin dinamik bir biçimde sektörün ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanması sağlanacak. Eğitim içerikleri, TOBB ETÜ desteğiyle hazırlanacak ve lise eğitimini tamamlayan gençler, nitelikli personel pozisyonunda iş sahibi olabilecek” diye konuştu.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Filyasyon Ekipleri 24 Saat Mesaide
600 üyesine dezenfektan dağıttı
Kuraklık korkutuyor!
Demir, Provokasyonlara karşı uyardı
MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere b
VERİMDE DÜŞÜŞ, İTHALATTA ARTIŞ VAR
Edirne, kadına şiddeti önlemede pilot il seçildi
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi