Uzunköprülülerin Hastane İsyanı
Uzunköprülülerin hasretle beklediği yeni devlet hastanesi yapım işi için 17 Mayıs 2020 tarihinde askıya çıkılması ile
06 Ağustos 2020 Perşembe 09:06

Uzunköprülülerin hasretle beklediği yeni devlet hastanesi yapım işi için 17 Mayıs 2020 tarihinde askıya çıkılması ile başlatılan ihale süreci; 17 Nisan 2020 tarihinde istekli yüklenici firmalardan alınan tekliflerin ardından itiraz ve inceleme süreci için bekleme aşamasına geçmişti.

 

HASTANE İHALESİ İPTAL Mİ EDİLECEK?

İtiraz ve inceleme aşamasında geçen 3,5 aylık süre zarfı içerisinde Uzunköprü yeni devlet hastanesi ihalesinin sonucuna ve yaşanan gecikmenin nedenlerine yönelik resmi bir açıklamanın yapılmaması vatandaşlar arasında “acaba ihale iptal mi edilecek?” sorusunun sorulmasına neden olmaya başladı.

 

Mevcut hastanenin günden güne hizmet verme durumunu yitirmesine ek olarak yeni devlet hastanesi ihale sürecinde yaşanan belirsizlik; Edirne merkez ve ilçeleri arasında yeni devlet hastanesi yapılmayan tek ilçe olan Uzunköprü’de vatandaşları isyan noktasına getirdi.

 

“HASTANE DEĞİL MİKROP YUVASI !!!”

Mevcut hastanenin fiziki şartlarını;  halkın hijyenik ve nezih bir ortamda sağlık hizmetini almasının önündeki en büyük engel olarak tanımlayan Uzunköprülüler, yaşanan bu handikabın üzerine bir de hastane yönetimin ilgisizliğinin eklenmesini kabul edemediklerini belittiler.

Uzunkoprum.com isimli bir sayfanın takipçilerine yönelttiği “Uzunköprü Devlet hastanesinin vermiş olduğu hizmet kalitesinden memnun musunuz?” sorusunu yanıtlayan Uzunköprülülerin şikayet ettikleri konuların başında temizlik, karşılaştıkları kötü tutum, hastane yönetiminin ilgisizliği, tıbbi cihaz ve asansör arızaları yer aldı.

 

İŞTE O YORUMLARDAN BAZILARI

H.K.    Eylül ayında kayınvalidemin yanında kaldım orada. Aman Allah’ım pislik içinde. Hele yemeklerin geldiği o tepsiler bulanık sanki hiç yıkanmamış suya batırılıp çıkarılmış. Banyolar dersen öyle temizlikçiler bile kendini orada bir yüksek görüyor. Odaya girdiler paspasları sadece ortalara sürüp çıktı. Yatakların altlarında toz veya başka düşen çöpleri ben gösterince bana bozuldu tekrar girdi sildi. O koridorlarda büyük çöp kutuları biten serumların öylesine atmışlar. Serum hortumları iğneli tarafları sarkıyor dışarı. Kanlı bezler üstü acık bir şekilde her yer mikrop yuvası…………………………………………………..

H.G.    Deveye sormuşlar boynun neden eğri nerem doğru ki demiş. Acil, polikilinik,emar,yataklı servisler a dan z ye her yer ayrı bir rezalet. Balık baştan kokar sorumlu baba'larınının çiftliğinde çalışan personel de değil o çiftliğe hiç uğramayan başhekim. Klimalı odada oturarak hastane yönetilmez. Hastanede hastalara reva görülen her şeyin özeti yönetim zafiyeti net.

S.B.     Ben hiç memnun değilim. Benim baban 2 sene önce bağırsak patlaması yaşadı ve ………………………….. Konuştukça konuşasım geliyor hastane hakkında çünkü çok öfkeliyim oraya.

S.K.     Hiç memnun değilim 4 yıl önce ameliyat oldum narkozu atamadım………………………………..Birde insana hastaya çalışanlar tarafından hiç saygı yok insanın mahremiyetine saygı yok. Kısacası Uzunköprü devlet hastanesi benim gözümde sıfır. Allah düşürmesin.

S.Ö.     Doktorları bilemem ama hastanede sıkıntı var hele acilde kız müsadere odalarında kardeşim hastalanmış ti götürdüm serum takip elinize verdi git yer bul otur diye her yer dolu yataklar yetersiz üst üste insanlar……………..hele o lağım kokusu hastamız alıp gitmek istedim çünkü orada mikrop enfeksiyon her şey kapıp daha da hasta olabilirdi .

K.Y.    Hastane değil savaş sonrasında ki Sahra hastanesi gibi .. Mikrop yuvası hele o muayene giriş kapısı yok mu?....................................................................................veteriner kliniğinde hayvana daha değerli davranıp steril çalışıyoruz . Önce ekipman sonra da ekip arkadaşları değişmeli.

M.G.D.           Ne zaman arasak cildiye yok Edirne’ye veya Keşan’a gitmek zorunda kalıyoruz. Randevular hep ileriki tarih oluyor yoğunluk var.

S.K.C. Bir hastanede asansör bozuk olur mu? 90 yaşında engelli hastayı götürüyorsun ama göz bölümüne çıkamıyorsun. Bugün gidin başka zaman gelin var mı böyle bir mantık?

D.Ö.    Aslında söylenecek çok söz var ama o gun koca hastanenin bir ambulansı gelmedi. Neymiş yokmuş………………………….. ….yazık insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı saniyelerin önemi var bence. Onlarda kendi sevdiklerini göz önünde bulundurup bir kez daha düşünmeliler sonuçta insanız oturup bir düşünsünler derim

B.D.    Hiç memnun değiliz kendini birşey zanneden insanlar topluluğu olduğu sürece sağlık açısından Uzunköprü maalesef sınıfta kalmış durumda. Gerçekten içler acısı bir durum...

Ö.T.B. Uzunköprü devlet Hastanesi'nde yönetim şekli değişmiş başlar ayak ayaklar baş olmuş. Nezaket sıfır ne yaşlı diyorlar nede büyük ne küçük seviyesiz konuşmalar nezaket sıfır.

H.K.    ……… Hadi diyelim hastalar temiz tutmuyor. Kayınvalidem Haziranın 4 de vefat etti. Eşim ve kardeşleri son bir kez görmeye morga gittiler. Orasının pisliğini anlatamıyorlar. Orayı da ölüler mi kirletiyor acaba?

A.Ç.    Rezalet her birisi.  Ne zaman böyle bir anket görsem bizler bıktık yorum yapmaya. Kimsenin de umru değil. Burada ki yormaları dikkate alın lütfen. Sesimizi duyup sessiz kalmasın yetkililer. ……………………… gizli denetim yapılsa da görünse her şey

S.Ç.     Uzunköprü hastanesinde barkotçusundan temizlik işine sanki genelkurmay cumhurbaşkanı başbakanı gibi. Başka söze de gerek yok yazılması gereken yazılmış.

I.K.E.  Uzunköprü devlet 30 sene öncede aynıydı demek hala aynı yazık denetimde iş yok

M.B.    Emar makinesi sürekli bozuk bakımları yapılmıyor.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Filyasyon Ekipleri 24 Saat Mesaide
600 üyesine dezenfektan dağıttı
Kuraklık korkutuyor!
Demir, Provokasyonlara karşı uyardı
VERİMDE DÜŞÜŞ, İTHALATTA ARTIŞ VAR
MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere b
Edirne, kadına şiddeti önlemede pilot il seçildi
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi