Doğan, “İYİ’ler her zaman kazanır”
İYİ parti Uzunköprü ilçe teşkilatı başkan yardımcısı Av. Nebi Doğan Hükümetin Çoklu Baro sistemine karşı olduklarını dile getirdi.
07 Temmuz 2020 Salı 11:49

 

 

İYİ parti Uzunköprü ilçe teşkilatı başkan yardımcısı Av. Nebi Doğan Hükümetin Çoklu Baro sistemine karşı olduklarını dile getirdi.

 

Vazgeçmedik, Susmadık ve Sözümüzü sakınmadık ifadelerine yer veren Başkan Yardımcısı Nebi Doğan, Cüppesine ilik ve düğme diktirmeyen halkın avukatları olarak;

 

“VAZGEÇMEDİK, SUSMADIK,  SÖZÜMÜZÜ SAKINMADIK…

Baroları parçalamak isteyen, avukatları susturmaya çalışan ve halkın savunma gücünü kırmaya çalışan kanun teklifine karşı binlerce avukatla birlikte tek yürek olduk.

 

--Kıdem tazminatına göz dikilen emekçilerin

--Sınavları ertelendiği halde baskın sınavla karşı karşıya bırakılan gençlerin

--Pandemi koşullarında işini, ekmeğini kaybedenlerin

--Şiddet sarmalında yaralanan, hırpalanan, öldürülen kadınların

--Ekranları karartılan televizyonların, özgürlükleri kısıtlanan gazetecilerin

--Toprağı, suyu, ağacı dev maden şantiyelerine ve termik santrallere dönüştürülen köylülerin sesi, soluğu olduk Ankara’da

 

Pandemi şartlarını gerekçe göstererek ’’Büyük Savunma Mitingi’’ni yasaklayan Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü yine Covid 19 aşısını bulmuş olacaklar ki yürüyüş yapmak isteyen avukatlara biber gazı sıktılar, Bizleri darp ettiler, cüppelerimizi yırttılar.

 

Öldürücü bir kimyasal olan biber gazı ile milyonlarca avukata zarar veren kolluk görevlileri 22 Haziran günü Baro Başkanlarına Ankara girişinde çektirdikleri 27 saatlik eziyet ve işkencenin bir benzerini dün Sıhhıye’de uyguladılar.

 

Türkiye de artık kontrolünü yitirmiş ve yaşadığımız ağır krizden çıkabilmek için topluma inatlaşma ve şiddetten başka bir yol önermeyen iktidara biat etmediğimiz ve asla etmeyeceğimiz bilinsin.

 

Mesleğimize, adalete, hukuk devletine, halkın haklarına, savunma gücüne, daha mutlu bir geleceğe ve en güzel barış ve kardeşlik türkülerini birlikte söyleyeceğimiz demokratik Türkiye’ye inancımız ve umudumuz tamdır.

Cüppesine ilik ve düğme diktirmeyen halkın avukatları olarak;

 

Günlerdir bizi arayan, soran, merak eden, endişelenen, gurur duyan, öfkelenen, iktidarın adaletsizliğine isyan eden, şiddet uygulayan kolluk görevlilerine saydıran, bir bıraksak koşa koşa yanımıza gelmek istediğini söyleyen, sloganlarımıza eşlik eden, merakla televizyondan izleyen, yüreği pır pır atan, bizimle umutlanan her yurttaşımıza, büyüğümüze, kardeşimize ve cüppesini çiğnetmeyen meslektaşlarımıza SELAM OLSUN.  VAZGEÇMEYECEĞİZ.

=Savunma durdurulamaz =Savunma susturulamaz =Savunma susmadı susmayacak” Açıklamasına yer veren Doğan, İYİ’ler her zaman kazanır dedi.

 

 

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Uzunköprüspor Başkanı Şentemel oldu
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi