Belediye işi sulandırdı
Şahin, “Evime 70 metre uzaklıktan su borusu çektirdikleri yetmezmiş gibi, tehdit ederek “su hattını evinin içinden geçmesine
09 Haziran 2020 Salı 10:37

 

 

Şahin, “Evime 70 metre uzaklıktan su borusu çektirdikleri yetmezmiş gibi, tehdit ederek “su hattını evinin içinden geçmesine razı olmazsan susuz kalırsın dediler”

 

Uzunköprü’de geçtiğimiz dönem belediye başkanı Enis İşbilen tarafından başlatılan içme suyu şebeke çalışmaları kapsamında yeni hat bağlantıları devam devam ederken, gazetemize gelen Saim Şahin isimli vatandaş evine su şebeke bağlantısı sürecinde belediye yetkilileri ile yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

 

İlçenin Atatürk Mahallesi Zeki Engin Sokak’ta evine su hattı bağlantısı sırasında yaşadığı haksızlığı dile getiren Saim Şahin isimli vatandaş Uzunköprü Belediye Başkanına defalarca yapılan bağlantının hatalı olduğunu söylemesine rağmen bir türlü çözüm bulunmadığını dile getirerek halen evinin içinden su borularının geçtiğini söyledi. Belediye yetkililerinin konuyu çözeceğiz demesine rağmen bir türlü çözmediklerini ve evine gelmediklerini söyledi.

 

BOŞUNA  MASRAF YAPTIRDILAR

Mağdur vatandaş Saim Şahin, evinin yanından su hattı olmasına rağmen, Uzunköprü Belediyesi Su İşleri Amirliği ekiplerinin evine buradan su veremeyiz daha ileriden su bağlantısını yapacağız, bağlantı yaparken su borularını evinin içinden geçireceğiz. Bunun için yeniden bu kadar metre boru alacaksın diyerek bana 2 bin tl masraf yaptırdılar diyerek belediye su işleri yetkililerini işi bilmemekle suçladı.

 

Mağdur vatandaş, Belediye yetkililerinin bu katı tutumu karşısında evinin içinden su borularının geçmesini, kabul ettiğini, evinin içerisinden su borularının geçtiğini ve bu durumu 8-9 aydır çözmeye çalıştığını, Uzunköprü Belediye Başkanınla yüzyüze görüşerek ve diğer sorumlulara çeşitli yollarla anlatmaya çalıştığını dile getiren Şahin; “Uzunköprü Belediyesi mahallemizde başlattığı su isale hattı çalışmalarında Uzunköprü Belediyesinin işi bilmez yetkilileri tarafından oldukça mağdur edildim” dedi.

 

Şahin, Mahallemizde yıllardır kullandığımız ve evimin hemen yanı başında su hattı olmasına rağmen, 70 metre uzaklıkta sokak başından evime yeni hat çekeceğiz denildi. Bu durumu bu kabul etmek istemedim. Ancak bana “ya kabul edersin ya da sana su vermeyiz” diyerek tehdit edildim. Bende susuz kalmamak için kabul etmek zorunda kaldım, cebimden 2000 TL harcayarak yeni su hattının bağlanması için 70 metre boru aldım” dedi.

 

BAŞKAN TELEFONLARIMA DAHİ ÇIKMADI

Mağdur vatandaş Saim Şahin sözlerini şöyle sürsürdü; “Ancak aldığım boruları Uzunköprü Belediyesi çokbilmiş Su İdaresi yetkilileri su bağlantısını yan taraftaki bahçeden geçirmek yerine yeni bir moda yaratarak evimin içinden geçirdi. Böyle iş olmaz, Evin içinden boru geçer mi diye söylendiğimde işine gelirse, susuz kalmak istemiyorsan kabul et dediler. Boruları döşedikten sonra hemen Uzunköprü Belediye Başkanına çıktım. Belediye Başkanını çok iyi tanırım. CHP delege seçiminde gelip oy istemişti.  Saim Abi çözeceğiz. Merak etme dedi. Ancak daha sonra defalarca aramama rağmen telefonlarıma bile çıkmadı. 8-9 aydır bu şekilde evde yaşıyoruz. Hiçbir yere gidemiyoruz. Akşam yatmadan önce korkudan patlarsa diye su vanasını kapatıyorum. Ayrıca, geceleri borular hava yaptığı zaman zır zır bütün gece seslerini dinliyoruz” Dedi.

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Kendisinin CHP üyesi olduğunu, Belediye Başkanının seçimlerden önce gelerek oy istediğini dile getiren Saim Şahin yaşadığı sıkıntılardan dolayı CHP’den istifa ettim. Bundan sonra bir türlü çözüm üretmeyen Belediye yetkilileri ile mahkemede hesaplaşacağız dedi.

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Vefat eden Gazeteciler, bu kitapta yaşatılacak!
GAYTANCIOĞLU; "Esnafa kira desteği ne oldu&qu
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi