Randevusuz hasta alınmayacak
Uzunköprü Devlet Hastanesinde MHRS Randevu Sistemi 01 Haziran’da açıldı. Polikliniklere gelecek hasta ve hasta yakınları
09 Haziran 2020 Salı 10:35

 

 

Uzunköprü Devlet Hastanesinde MHRS Randevu Sistemi 01 Haziran’da açıldı. Polikliniklere gelecek hasta ve hasta yakınları için önemli uyarılarda bulunuldu.

 

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınında, yetkililerin ülke genelinde başlattığı aşamalı normalleşme çalışmaları sonrası Uzunköprü Devlet hastanesinde "Yeni Normal Dönem"e ilk adım atıldı.

 

,Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Edirne  İl Sağlık Müdürlüğü, hastalığın Uzunköprü genelinde kontrol altına alındığını belirterek, hastanelerde alınan yeni önlemlerle sağlık hizmetlerinde bir aksama olmaması için, tüm hastanelerin Sağlık Bakanlığınca yayınlanan "Normalleşme Döneminde Sağlık Kurumlarında Çalışma Rehberi" talimatlarına uygun olarak süreci yürüteceğini ifade etti.

 

Buna göre Hastanede uygulanacak kurallar;

1 Haziran 2020 tarihinden itibaren başlanılacak yeni normalleşme süreci kapsamında hastanemizde;

- Polikliniklerin tamamı hizmet verecek olup, poliklinikler normal çalışma saatlerinde, tam mesai olarak hizmete devam edecektir.

- Polikliniklerin MHRS kapasiteleri artırılacak olup, MHRS randevuları haricinde polikliniklerde hasta kabulu yapılmayacaktır.

- Polikliniklere başvurup, MHRS randevusu olmayan hastalar aciliyeti olmadığı taktirde ilgili polikliniğe MHRS randevusu alıp randevu tarihinde yeniden başvuru yapması konusunda bilgilendirilecek ve yönlendirilecektir.

- Hastane yeni ek binamıza girişler yine sadece acil servisten yapılacak olup, acil servis girişinde triyaj uygulamasına devam edilerek hastalar ateş, öksürük gibi şüpheli covid-19 semptomları açısından kontrol edilecektir.

- Hastane içerisine maskesiz girilmeyecek olup, maskesi olmayan hastalara acil servis girişinde maske verilecektir.

- Gerek acil serviste, gerekse polikliniklerde, hasta muayenesi ve takibi yapılırken 'zorunlu durumlar haricinde' sadece hasta içeriye alınıp, hasta yakını veya refakatçisi alınmayacaktır.

- Acil servis ve poliklinik bekleme alanları başta olmak üzere hastanenin her alanında sosyal mesafeye uyulacaktır.

- Kiosk cihazları (dijital sıra alma cihazları) devre dışı olacak, MHRS randevulu hastalar gişelerden sekreter onayı olmadan direk polikliniğe gidecektir.

- Servis odalarında yatışı gereken hastalar, mümkün mertebe odalarda tek hasta olarak kalacaktır.

- Servislere ziyaretçi alınmama uygulamasına ikinci bir talimata kadar devam edilecektir.

- Fizik tedavi ve rehabilitasyon servisimizin aciliyet gerektiren hastalar için ayaktan tedavi seansları devam edecek olup, yataklı tedavi seansları başlatılmayacaktır.

-Ağız ve diş sağlığı polikliniklerinde MHRS randevuları kapalı olup, sadece acil tedaviler yapılacak, acil müdahale gerektirmeyen diş tedavileri ertelenecektir.

- Hem hastane çalışanlarımızın hem de hastalarımızın maske, el hijyeni, sosyal mesafe gibi koruyucu önlemler noktasında titizlikle kurallara uymaya devam etmesi riskleri minimuma indirecektir.

Alınan kararların uygulanması noktasında hassasiyet göstermenizi temenni eder ve bize vereceğiniz destekler için teşekkür ederiz deniliyor.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kredi kartı olan artık kullanamayacak: İşte isteni
Araç sahiplerine müjdeli haber geldi
Çevreyi ot bastı!
Mevlit Kandili yarın idrak edilecek
Başvuran EYT'liler avans alabilecek!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi