Tek çıkış yolu ‘Üreterek kazanmak’
Türkiye ekonomisi, için tarım sektörü önemli bir çıkış yoludur. İyi Parti Meriç İlçe Başkanı Ömer Ergin tarım sektöründe yaşanan
06 Mart 2020 Cuma 09:08

 

 

 

Türkiye ekonomisi, için tarım sektörü önemli bir çıkış yoludur. İyi Parti Meriç İlçe Başkanı Ömer Ergin tarım sektöründe yaşanan sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Ergin; Ülkemizin zor bir dönemden geçtiği her kezce çok iyi bilinmektedir, zaman tabi ki birlik beraberlik zamanıdır. Bizler her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız. Ancak hayat olağan akışı da devam etmekte ve biz bu kötü dönemden ancak birlik beraberliğimizi koruyarak, çalışarak ve üreterek çıkabiliriz. Bu yüzden de tarımla üretimle olan sorunlarımızı bir an çözüp ülkemizi olması gereken noktalara getirmeliyiz. Türkiye, bulunduğu coğrafya ve iklim koşulları, bio çeşitliliği, tarımsal üretim kültürü ve insan kaynağı ile tarımda çok büyük potansiyele sahip olmasına rağmen bunu zenginliğe dönüştüremiyor. Tarımda, ülkenin tarımsal potansiyeline uygun, kendine yeterliliği esas alan, teknoloji destekli, örgütlenmeyi esas alan yeni bir modele ihtiyaç var Üretimin değil, ithalatın desteklendiği, yüz binlerce kişinin tarımdan çekildiği, aile işletmeciliğinin tasfiye edilerek yerine şirket tarımının egemen kılındığı çiftçi para kazanamamaktan, tüketici gıda ve tarım ürünlerini çok pahalıya aldığı üreticinin de, tüketicinin de şikayetçi olduğu bu yanlış tarım politikalarından acilen vaz geçilmelidir. Ülkede maalesef yaşanan krizlerin faturası tarıma kesiliyor, tarımsal desteklemeler yetersiz olduğu kadar amacına da ulaşmıyor. Tarım sektörü desteksiz bırakıldı. İthalat kapıları sonuna kadar açıldı. Tarımsal üretimi ve üreticileri İthalatla terbiye edilmeye çalışıldı. Tarımın desteğe ihtiyacı var, tarım gerektiği kadar desteklenmeli ve İthale değil, Üretime dayalı ülke ve üreticimiz menfaatine tarım politikaları acilen uygulanmaya sokulmalıdır. İyi Parti İlçe Başkanı Ömer Ergin açıklamasının sonunda; ‘’ Ülkemizde uygulanacak tarım politikaları Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Milli Ekonominin Temeli Ziraat’tır.’’ ve “Ülkenin gerçek sahibi, efendisi, hakiki müstahsil olan köylüdür” sözlerinden ilham alınarak belirlenmelidir.’’ Dedi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Orhan Çetin’in bir eseri daha açıldı
1. ve 2. Doz toplam 49.439 aşı yapıldı
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi