Sağlıkçılara Mesleki gelişim projesi eğitimi
Trakya Kalkınma Ajansı 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Edirne Sultan 1. Murat
21 Şubat 2020 Cuma 09:17

 

Trakya Kalkınma Ajansı 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi tarafından hazırlanan “Sağlıklı Gebelik, Güvenli Doğum, Sağlıklı Nesiller İçin Mesleki Gelişim Eğitimi” projesinin açılışı yapılarak eğitimleri başarı ile verildi.

 

Projenin gerçekleşen açılış törenine Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Başkanları, Başkan Yardımcıları, Edirne Devlet Hastanesi̇ yöneticileri, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

 

Proje EĞİTİMİ; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Fatma Deniz SAYINER ve Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Tuğba Yılmaz ESENCAN tarafından, 2 gün toplamda 14 saat olarak gerçekleştirildi.

 

 Bu proje ile ;Anne ve bebeğe verilen sağlık hizmetlerinin niteliğinin arttırılması, normal doğum oranının yükseltilmesi, sezeryan doğum oranının düşürülmesi, kurumun insan kaynakları hizmet kalitesinin geliştirilmesi, sağlık personelinin var olan bilgilerinin pekiştirilerek “Anne ve Bebek Dostu Hastane “kültürünün geliştirilmesi hedeflendi.

 

Proje kapsamında kamu ve özel hastanelerin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri ile Kadın Doğum Servisi, Doğum Ünitesi ve Aile Sağlığı çalışanları olmak üzere toplamda 58 sağlık personeline eğitim ve sertifikaları verildi.

 

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan Projenin açılış töreninde yaptığı konuşmada: "Sağlıklı Gebelik, Güvenli Doğum, Sağlıklı Nesiller İçin Mesleki Gelişim Eğitimi "  Projesi ile bebek dostu il olmamızın yanında, ilimizin anne dostu hastane kültürünün pekişmesine büyük bir katkı sağlayacağını, normal doğum oranının yükseltilmesi, sezeryan doğum oranının düşürülmesinde farkındalık sağlayacak olan bu proje ve eğitim de emek veren herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi