Hava Kirliliği had safhada
Kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmesiyle İlçedeki hava kirliliği insan sağlığını daha fazla tehdit etmeye başladı.
10 Ocak 2020 Cuma 12:20

Kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmesiyle İlçedeki hava kirliliği insan sağlığını daha fazla tehdit etmeye başladı. Uzunköprü’de havanın soğuması ve kentin tamamen doğalgaza geçmemesi ile birlikte artan kömür kullanımı, insan sağlığını daha fazla tehdit eder boyuta geldi.

 

Özellikle akşam saatlerinde kalorifer kazanlarının yanması ile bina bacalarından çıkan kömür dumanı ve pis koku, şehir merkezinde nefes almayı güçleştiriyor.

 

Havaların soğumaya, kış aylarının ise yaklaşmaya başlamasıyla birlikte ilçenin trafikten sonra en büyük sorunları arasında yer alan “Hava kirliliği” de kendini göstermeye başladı. Özellikle Gazi Caddesi ve Atalar Caddesinde akşam saatlerinde nefes alınmıyor.

 

Hava kirliliğinin yoğun ve sürekli olduğu bölgelerde yaşayan insanlarda; öksürükten bronşite, kalp hastalıklarından kansere kadar çeşitli kronik hastalıkların ortaya çıkma riski artıyor. İlçede hava kirliliği özellikle akşam ve sabahın erken saatlerinde daha fazla olduğu göze çarpıyor. Hava kirliliğinin yoğun olduğu akşam saatlerinde mümkünse dışarıya çıkılmamalıdır. Kronik rahatsızlıkları bulunanlar, hamileler, yaşlılar ve çocuklara hava kirliliğine karşı koruyucu önlemler aldırılmalıdır.

 

Hal böyleyken özellikle fosil yakıtlar başta kömür olmak üzere, daha fazla tüketilirken yerel yöneticilerinin buna seyirci kalması gerçekten hepimizi üzen bir durum. Halkın sağlığını bu kadar olumsuz etkileyen vatandaşların ölmesine, hastalanmasına ve hastanede yatmasına yol açan, böylesine önemli bir sorun için mutlaka kenti yönetenler hem Çevre Müdürlüğü yetkilileri hem ilçe Belediyesi acil olarak önlem almalıdır.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi