Okullardan velilere yardım mektubu!
Okul yönetimi de Okul Aile Birlikleri adına öğrencilerden yardım talep etmeye başladı.
10 Aralık 2019 Salı 10:04

 

 

Okul yönetimi de Okul Aile Birlikleri adına öğrencilerden yardım talep etmeye başladı.

 

Uzunköprü’de bazı okullarda Okul Aile Birlikleri tarafından velilere gönderilen ve yardım talebinde bulunan mektuplara veliler isyan etti. Okul Aile Birlikleri, okulun kalitesini yükseltmek, kırtasiye ve diğer masraflar için 150 tl. bağış talebinde bulunan mektup velilere gönderilmiş.

 

Ancak ister okul yönetimi ister Okul Aile Birliği istesin, hiç bir veli yardım parası vermek zorunda değildir. Okul Aile Birliği’nin faaliyetleri çerçevesinde yapılacak iş birliklerinde gönüllülük esas olup bu anlamda öğrenci ve velilere yardım talep edilmeye zorlanamaz.

 

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında ilk veliler toplantısına katılan birçok velimizden, okullarda temizlik ve tadilat başlıkları altında okul idarecilerin para istedikleri şikayetleri gündemdeki yerini korurken ilçemizde şimdi de bazı okullarımızın Okul Aile Birliği adı altında öğrenci velilerine mektup göndererek yardım talebinde bulunuyorlar. Veliler para ödemeyelim zaten devlet karşılıyor diyorlar ama okul idarecileri, gelen ödeneklerin yetersizliğinden yakınarak, okulun günlük işlevsel zaruri giderleri için velilerden para toplamayı sürdürüyor.

 

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında ilk veliler toplantısına katılan birçok velilerden, okullarda temizlik ve tadilat başlıkları altında okul idarecilerin para istedikleri biliniyor.

 

Veliler para ödemeyelim zaten devlet karşılıyor diyorlar ama okul idarecileri, gelen ödeneklerin yetersizliğinden yakınarak, okulun günlük işlevsel zaruri giderleri için velilerden para toplamayı sürdürmek için Oku Aile Birliğinin velilere gönderdiği mektuplarda yardım talebinde bulunuyorlar.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
TÜİK’ten Rastgele Korona testi
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi