CHP’de Taht oyunları
Uzunköprü Belediye Başkanının delege üzerinde despost tutumu sandığa yansıdı. Delege diyaloğunda ‘asarım keserim, işten atarım,
29 Kasım 2019 Cuma 10:23

CHP’de 24 Kasım Pazar günü yapılan mahalle delege seçimleri öncesi yaşanan ve Uzunköprü CHP ilçe örgütünde iki yıl önceki kongrenin rövanşı öncesi, Uzunköprü Belediye Başkanının delege üzerinde despost tutumu sandığa yansıdı. Delege diyaloğunda ‘asarım keserim, işten atarım, Ben beyaz liste ile çalışamam, yatırım yapamam’ ifadelerinin yanı sıra belediyede çalışan personeli saldım çayıra Mevlam kayıra misali delege peşinde koşturan zihniyetle yönetilen Belediye karşımızda duruyor.

 

CHP’de bir şölen havasında geçmesini beklediğimiz delege seçimleri, ne yazık ki bazılarının egoları yüzünden panayır havasına dönüştü. Delege seçimi öncesi Belediye çalışanları üzerinde yapılan birebir görüşmeler, sonrasında yine belediye emekçileri ile yapılan toplu görüşmelerle farklı bir boyut kazanmış, belediyenin imkanları ve kamu gücü kullanıldığı gözler önüne serilmiştir.

 

İddialara göre, bu süreç beraberinde mahalle ve köy muhtarları ile yapılan görüşmelerle devam etmiş, bir takım mahallelerimize destek vermedikleri zaman hizmet götürülmeyeceği mesajı net bir şekilde verilmiştir.

 

Halen seçim sürecinde verilen iş sözlerinin tutulmamasına rağmen iş beklentisi ile partiye üye olan, umut verilen gençler ve babalar evlatlarının belediye içerisinde bir işe sahip olması için meydanda olan üyeler, aileler ne yazık ki bir tercihe zorlanmış. Pazar yeri esnafı mahalle baskısı ile karşı karşıya kaldıkları gibi belediye bünyesinde görev yapan partiye üye işçilerin özgür iradesine ipotek konulmuş, tercihlerini bağımsız bir şekilde yapmaları ‘iş ve aş tehdidi ‘’ile ne yazık ki tehdit edilerek engellendiği iddiaları kırmızı liste seçimlerde avantajı CHP’li üyelerin yüzlerini kızartarak kazanmıştır.

 

Seçildiği ilçede mevcut belediye başkanı tahtını kaybetmemek için istediği ve sözünü geçirebileceği bir adayı destekleyebilir, seçilen belediye başkanı ilçesinde yaşayan bütün vatandaşlara hizmet etmek için seçilmiş kişidir. Bu seçim sürecinde kendi desteklediği adaya oy vermeyen kesimlere de hizmet etmek zorundadır. O nedenle parti içerisindeki bir takım yarışlara, çekişmelere müdahil olmaları, örgütsel birliğe ve bütünlüğe zarar verdiği ortadadır. Kazanan belki kırmızı liste olmuştur, fakat beyaz renk partinin birliği, beraberliği, bütünlüğü zarar görmüştür.  

 

Aşağıda iki CHP üyesinin sosyal medya hesaplarından yayınladıkları, seçimde partide yaşananları ve sitem dolu açıklamalarını yayınlıyoruz.

 

“Biz bu partinin neferiyiz”

“Bugün Cumhuriyet Halk Partisi delege seçimi yapıldı kazanan çok önemli değil hepimiz bu partinin bir neferidir. Ancak en kötüsü insanların birbirine düşman gibi davranması selam dahi vermemesi menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapmaya işinden olmamak için abisine dostuna sevdiğine değersiz gözüyle bakıp yarın olunca o kişilerle görüşmeyecek gibi sorumsuzca davranmasıdır. Bugün onlar varsa yarın başkası olacak bu kişiler yarın da onların yanında mı olacak? Kendiniz olun fikirlerinizden ödün vermeyin yoksa semer vuracak çok kişi olur!!! Sevgi ile kalın hırs kötüdür..”.(kim üstüne alınırsa)

******************

‘Bir nebze siyaset eğitimi alın!’

“Şu anda küçücük radyom da yıllanmış eski TSM şarkıları çalıyor ve bakıyorum çevremde ki CHP de ki yıllarını partisine adamış vermiş o değerli kasketli iki bastonuyla ya da nefes darlığı ile gelen o merdivenleri destekle çıkmaya çalışan o kıymetli koca yürekli, değerli büyüklerim mücadele insanları inanın dün Uzunköprü CHP ilçe delege kongresinde ben o büyüklere daha fazla saygı değer verilmesini isterdim.

Gözlerimle gördüklerime yoldaş bildiklerime kulaklarımla duyduklarıma inanmak istemiyorum bu tür üslupsuz davranış ve fikir ayrılıklarının demokrasi olduğunu bu bir bayrak yarışı olduğunu idrak edemeyenler adına parti küçüğünüz olarak üzülerek yazmak gereği görerek adlediyorum. Bir tek soru soruyorum size.? Siz bu ülke için gerçekten bir parti neferi olarak bilinçli görev yapıp halk için çalışmak mı istiyorsunuz? Yoksa ???? Sorunun cevabını Kendi karakterlerinize bırakıyorum. Tek dileğim partili küçüğünüz olarak; Partili büyüklerimin yıllarca fikir babalığı yapmış aydın insanların daha fazla değer minnet saygı görmesini umuyorum. Bulunduğunuz görevi ya saygıyla onurla kırıp dökmeden ezmeden karalamadan dalga geçmeden yapın ya da geçmiş büyüklerimizden bı nebze siyaset eğitimi duruşu alın...!”

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Orhan Çetin’in bir eseri daha açıldı
1. ve 2. Doz toplam 49.439 aşı yapıldı
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi