İhtiyar, okuduğu okulda konferans verdi
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi etkinlikleri çerçevesinde,
04 Kasım 2019 Pazartesi 09:10

 

 

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi etkinlikleri çerçevesinde, okulumuz öğrencilerine yönelik Motivasyon Etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İhtiyar okul öğrencilerinin mesleki gelişimlerine ciddi katkı sağlayan bir sunum gerçekleştirdi.

 

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İhtiyar, Geçtiğimiz hafta sonu Uzunköprü M. Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen "Geleceğim Mesleğim" adlı Kariyer Günleri programına katıldı. Ayni okuldan mezun olan İhtiyar, hayat tecrübelerinden örnekler sunarak, öğrencilere gelecekteki kariyerleriyle ilgili bilgiler verdi. Program akışı okulun müdürü Soner Kahraman'ın açılış konuşmasıyla başladı.
Başkan Ercan İhtiyar, meslek liselerinin önemine dikkati çektiği konuşmasında şunları kaydetti;
"Kendim de bir meslek lisesi mezunu olarak şunu söylemek istiyorum ki bir ülke sanayi ve teknolojiyi geliştirip kalkınmak istiyorsa bunun temeli mesleki eğitim yani meslek liseleridir. Mesleki eğitim ve meslek lisesi olmadan sanayi - teknoloji alanında kalkınma olması imkansızdır. Sanayileşmek ve teknolojik olarak gelişmek, ilerlemek istiyorsak meslek liselerine gereken önemi vermemiz gerekmektedir."

 

Meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin staj için işletmelere gönderildiğini anımsatan İhtiyar, şöyle devam etti, “Öğrenciler bazen yakınıyorlar ‘Bize çay getirtiyorlar, faks çektiriyorlar, temizlik yaptırıyorlar' diye. Yaptığınız hiçbir işten gocunmayın, çay yapmayı da öğrenin, faks çekmeyi de. Hayata sıfırdan başlıyorsunuz, yaptığınız bütün işleri önemseyin. Bu işleri yaparken de yeni fikirler üretin, bu fikirlerinizi de faydaya çevirin. Tüm zorluklara rağmen yolunuzdan ve hedeflerinizden vazgeçmeyin. Başarılı iş insanlarının ortak özelliği de budur. Başarı hiçbir zaman tesadüfen gelmemiştir. Her daim çok çalışan, farkındalık düzeyi yüksek olan bireyler başarıyı elde etmiştir. Rekabet edebilmeniz için kendinize yatırım yapmanız gerekmektedir. Ailelerinizi, öğretmenlerinizi ve kendinizi önemseyin. Ne iş yaparsanız yapın ancak en iyisini yapma gayretiniz olsun. Sizler geçiş noktasındasınız, bu dönemi iyi değerlendirmelisiniz. Bugün fedakarlık edenler yarın rahat eder, fedakarlık edin ve gelecek yıllarda rahat edin.”

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi