Parası olmayanlar içinde yapılsın!
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu imar barışı ile sadece parası olanların korunduğunu; çevrenin,
17 Ekim 2019 Perşembe 09:47

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu imar barışı ile sadece parası olanların korunduğunu; çevrenin, yoksul insanların ve ülkemizin içinde bulunduğu deprem riskinin dikkate alınmadığını söyledi.

 

“AKP Hükümetinin vatandaşı değil, seçimi ve bütçenin açıklarını kapatmak için çıkardığı imar barışı kanunu, eksik ve çözüm getirmekten uzak kalmıştır. Yandaşların kaçak yapılarını yasal hale getirmiş yoksul vatandaşımız yine mağdur olmuştur” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu en son olarak 1 Temmuzda süre uzatımına gidilen imar barışında mutlaka yeni bir düzenlenmeye gidilmesi gerektiğini ifade etti.

 

1 Temmuz 2019 tarihindeki düzenlenme ile Yapı Kayıt Belgesi almak üzere 15 Haziran 2019’a kadar başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresi; yapı kayıt bedelinin en az yüzde 25'inin 31 Temmuz 2019 tarihine kadar peşin olarak, kalan kısmının ise takip eden aylarda taksitli olarak ve her ayın birinde kalan kısmın yüzde 2 oranında artırılması suretiyle hesaplanacak miktarın yatırılması şartıyla 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatıldığını hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Oysaki birçok vatandaşımız bu paraları ödeyemedi. Bu vatandaşlarımız için mutlaka yeni bir düzenleme yapılması gerekiyor. Özellikle deprem riski de dikkate alınarak af kapsamına giren ama ödeme yapamadıkları için bundan yararlanamayan vatandaşlarımız için yeni bir düzenleme şarttır. Temmuz ayında yapılan düzenlemedeki peşinat hem de takip eden faiz oranı çok yüksekti.

 

Hükümetin görevi vatandaşına kolaylık sağlamaktır. Eğer ekonomik krizin bedeli ödenecek ise bunu ilk olarak krizi çıkaranlar ödesin. Öğrenci kredilerine, esnaf kredilerine e-haciz getirerek ülke yönetilmez. İmar barışından da parasızlık sebebiyle yararlanamayan vatandaşlarımıza mutlaka yeni bir kolaylık getirilmelidir.”

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi