Eğitim yılı sancılı başladı
Uzunköprü merkez ve köylerde bulunan okullarda 9 Eylül tarihi itibariyle 8011 öğrenci ders başı yaptı. İlçede okullar açıldıktan kısa
16 Eylül 2019 Pazartesi 09:18

 

 

Uzunköprü merkez ve köylerde bulunan okullarda 9 Eylül tarihi itibariyle 8011 öğrenci ders başı yaptı. İlçede okullar açıldıktan kısa bir süre sonra her yıl İŞKUR Müdürlükleri üzerinden yapılan temizlik ve güvenlik görevlisi görevlendirmelerinin halen yapılmaması velilerin tepkisine neden oluyor. Uzunköprü’de bulunan, binlerce öğrencinin eğitim aldığı okullarda temizlik ve hijyen sorunlarının yanı sıra güvenlik görevlilerinin olmaması nedeniyle güvenlik sorunu yaşanıyor.

 

Uzunköprü genelinde 8 bin 011 öğrenci ders başı yaparken, okullarda bulunması gereken güvenlik görevlisi ve temizlik elemanlarının görevlendirilmeleri halen yapılmadı.

 

İŞKUR Aracı oluyor

İŞKUR İl Müdürlükleri kanalıyla okullara güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alımı yapılan ve her yıl okulların açılmasının ardından oluşan ihtiyaç kapsamında okullara güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alımları yapılıyordu. Okulların açılmasının ardından yapılan bu atamalar velilerin ve sendikaların tepkilerine neden olurken, bu yıl oluşan taleplerin karşılanmaması kafaları karıştırdı.

 

Okullarda Güvenlikçi yok!

İŞKUR tarafından halen alım ilanı açılmadı. Bakanlıklar arasında yapılacak olan protokole göre İl Milli Eğitim Müdürlüğü ihtiyaca göre bildirimde bulunuyor. Halen alım duyurusunun yapılmaması nedeniyle okullarda güvenlik görevlisi ve temizlik görevlilerinin bulunmadığı, alımların yapılmamasının okullarda sorunlara neden olabileceği belirtildi. Okulların 9 Eylül’de başladığını ifade eden vatandaşlar, Uzunköprü’de binlerce öğrencinin eğitim gördüğünü belirttiler. Okullarda güvenlik ve temizlik konularının önemli olduğunu belirten veliler, “Okulların 9 Eylül tarihinde başlayacağı yetkililer tarafından bilinmesine rağmen şimdiye kadar hiçbir girişimde bulunulmadı. Halen okullarda güvenlik görevlisi ve temizlik görevlileri bulunmuyor. Her yıl yaşanan bu sorunun çözülmemesi ise sorunlara neden oluyor.” İfadelerine yer verdiler.

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi