ADD’DEN 30 AĞUSTOS BASIN AÇIKLAMASI
19 Mayıs 1919 günü başlayan Anti Emperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımız, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün
29 Ağustos 2019 Perşembe 09:24

ADD’DEN 30 AĞUSTOS BAŞKOMUTANLIK MEYDAN SAVAŞI'NIN VE BÜYÜK UTKU'NUN 97.YIL DÖNÜMÜ BASIN AÇIKLAMASI

 

19 Mayıs 1919 günü başlayan Anti Emperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımız, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde, Kuvva-i Milliye ruhunda birleşen Büyük Türk Milletinin azim ve kararlılığı ile 30 Ağustos 1922 günü Başkomutanlık Meydan Savaşında kazanılan Büyük Utku ile taçlandırılmıştır. Bu zafer, Tam Bağımsızlık anlayışı ile laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti'nin de yolunu açmıştır. Aynı zamanda bu Büyük Utku, bağımsızlık mücadelesi veren mazlum uluslara da bir örnek teşkil etmiştir.

 

Büyük Önder Nutuk'ta Büyük Utku için şöyle diyor: "Her aşamasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, yönetilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış bu harekat Türk Ordusu'nun, Türk Subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk Milleti'nin hürriyet ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evladı, bir ordunun başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur."

 

Akıl ve bilimin yol göstericiliğinde Ulusal Egemenlik ve Tam Bağımsızlık esasına dayanan Atatürkçü Düşünce Sistemi bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de yolumuzu aydınlatan bir ışık olacaktır. Gücünü Atatürk İlke Devrimlerinden ve Türk Ulusunun sonsuz sevgi ve desteğinden alan Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelecek her türlü tehdide karşı mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir. Ulusal Kurtuluş Savaşımızda verilen ruhla mücadele etmenin azim ve kararlılığındadır.

 

Türk Milletinin özgürlük ve bağımsızlığının ölümsüz bir anıtı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıldönümünde; bu toprakları kutsal vatan toprağı yapan başta Ebedi ve Değişmez Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, vatanı ve ulusu için bir an bile tereddüt etmeden canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerimizle başta Uzunköprülü hemşerilerimiz olmak üzere Büyük Türk Milleti'nin 30 Ağustos Zafer Bayramını yürekten kutluyoruz. YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ.

                                                                                             

 

                                                                                              Atatürkçü Düşünce Derneği

                                                                                          Uzunköprü Şubesi Yönetim Kurulu

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi