Dışarıda serbest, işletmede yasak!
Son günlerde kamuoyunu meşgul eden açıkta süt satış eylemi ilçe Tarım Müdürlüğü tarafından yasaklanmış ve işletmeye ceza kesilmişti.
23 Ağustos 2019 Cuma 10:01

 

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden açıkta süt satış eylemi ilçe Tarım Müdürlüğü tarafından yasaklanmış ve işletmeye ceza kesilmişti.

 

Uzun zamandır 2 merkezde çiğ süt satımı gerçekleştiren kurum şikayet üzerine çiğ süt satışı durdurularak ceza kesildi. Bu işletmede süt satışı devam ettiği dönemde ilçe Tarım Müdürlüğü acaba neden görevini o dönemde yapmadığı akıllarda soru işareti bıraktı.

 

İlçe Tarım Müdürlüğü vatandaşın sağlıklı gıda tüketmesi için aldığı bu karar ne kadar doğru ise sokakta satılan süt için kurumun ne gibi yaptırım ve ceza uygulayacağı şimdiden merak konusu oldu.

 

Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği tarafından 2 merkezde yapılan çiğ süt satımı Ari hayvan besini olamadığı gerekçesi ile ilçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından satışı iptal edilmişti.

 

Kurum gerekli girişimlerde bulunarak Vali Canalp İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt’da hazır bulunduğu görüşmede, yeniden süt satımı için izin isteyen süt birliği yönetimine Edirne Valisi Ekram Canalp’ın şu an için eksiklikler giderilinceye kadar izin verilemeyeceğini ifade ettiği ve sorunun çözülmesi halinde süt satımının devam edebileceğini söylediği öğrenildi.

 

Bundan sonra kurumun gerekli şartları yerine getiren Ari hayvan çiftliklerinden süt temin ederek piyasaya tekrar süreceği ve bu arada hiçbir sağlık denetimi olmadan evlerde sağılan hayvanlardan elde edilen sağlıksız sütler için İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerinin görevlerini yapıp yapmayacağı şimdiden kamuoyunda tartışılıyor. 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi