PES DOĞRUSU !
14 personelin işine son veren Belediye Başkanı Özlem Becan ve yönetimi, Ercan Çobanoğlu dönemindeki nüfus ve çalışan personel
05 Ağustos 2019 Pazartesi 10:00

 

14 personelin işine son veren Belediye Başkanı Özlem Becan ve yönetimi, Ercan Çobanoğlu dönemindeki nüfus ve çalışan personel oranı ile 2019 yılı nüfus ve personel oranını kıyaslayarak “Nüfus artmadı ama personel sayısı arttı” dedi. !

 

24 Temmuz Basın Bayramında gazetecilerle bir araya gelen Özlem Becan, kendisini işten çıkarılan personeller ile ilgili soruya; “Ercan Çobanoğlu Başkanımız döneminde çalıştırılan ile şimdi çalışan personelimiz arasında neredeyse iki katı bir fazlalık var. Şimdi mantıklı düşündüğümüzde o zamandan bu zamana Uzunköprü’nün büyüdüğünü söyleyebilir miyiz? Bence hayır. Nüfus yerinde saymaya devam ediyor. Hal böyle olunca belediye üzerindeki personel yükünü azaltmak ve bütçeyi rahatlatmak için gerekli tedbirleri almamız elzemdir. Ayrıca mali olarak sıkıntılı dönemler geçirirken, ileriki dönemlerde maaşını ödeyemeyeceğim işçiyi çalıştırmamızın bir manası yok. Bu onlar içinde bir nevi haksızlık olur” diyerek cevap verdi.

 

Ercan Çobanoğlu döneminde o zamanın taşeron sistemi ile kiralık kamyonlarla çöpleri toplayan Uzunköprü Belediyesi, şu anda geniş araç parkı ile tüm hizmetleri kendi araçlarıyla yapıyor. Geçtiğimiz 10 yıllık Enis İşbilen döneminde Belediye araç parkına 27 araç kazandırılmış ve hibe araç, iş makineleri ile hizmet araçları güçlendirilmişti. Enis İşbilen’in ilk yıllarında Stadyum ve Ergene Spor Salonu’nun devri Belediye’ye gerçekleşmiş ve bu salonlarda Belediye’nin belirlediği saatlerde halkın kullanımına açılmıştı. Eski Tekel Binası ve Aziz Ioannis Kilisesi restorasyonları gerçekleştirilerek bu binalardan Kilise’nin yılın belirli günlerinde ve Kent Müzesi olarak hizmet veren binanın da haftanın altı günü hizmet verdiğini biliyoruz. Yine Atatürk Kültür Merkezi gibi bir kompleks Uzunköprü’ye kazandırılmış, bunun yanında geçtiğimiz yıldan itibaren Ördekli Göl Mesire Alanı, Belediye kontrolünde hizmet vermeye başlamıştı.

 

Ercan Çobanoğlu döneminde olmayan ancak Enis İşbilen döneminde eklenen araçlara yapılan şoför alımı, Ergene Spor Salonu ve Stadyum için yapılan personel alımı, Kent Müzesi için yapılan personel alımı, Atatürk Kültür Merkezi için yapılan personel alımı, Ördekli Göle kaydırılan personellerin yerine yapılan alımlarla belediyenin işçi kadrosunda yine de iki kat büyümenin olmadığı her yıl yayınlanan faaliyet raporlarında da net olarak gözükmektedir. Ayrıca 10 yıllık dönemde emekli olan memur ve kadrolu işçi personel yerine genç personel alımı yapılarak, yeni personel yetişmesi sağlanmıştı. Binaların ve belediye kontrolündeki alanların personelsiz, araçların şoförsüz idare edilemeyeceği bilinen ve herkesin kabul ettiği bir gerçekken, emekli olanların işini mutlaka yapacak bir personel bulunacakken, 10 yıllık dönemde gerçekleşen personel alımlarını gereksiz ve fazlaymış gibi gösterilmesi Uzunköprü kamuoyu tarafından “komik bahane” olarak karşılandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Yarın Maskesiz çıkma!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi