Türk eğitim sisteminde bir ilk
Edirne genelinde temel ve ortaöğretim okullarında, 10 farklı dalda 155 atölye açılacak. Yapılacak olan atölyeler hakkında açıklamalarda
19 Temmuz 2019 Cuma 09:20

Edirne genelinde temel ve ortaöğretim okullarında, 10 farklı dalda 155 atölye açılacak. Yapılacak olan atölyeler hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Valisi Ekrem Canalp; “Geleceğin mühendislerini, bilim insanlarını bu şekilde yetiştireceğiz. Edirne’nin geleceğini bu şekilde inşa edeceğiz” dedi.

 

Çocukların sahip olduğu yeteneklerin uygulama düzeyinde geliştirilmesi, el becerilerinin artırılması amacıyla kurulacak atölyeler, mesleklerle ilişkilendirilmiş şekilde hazırlandı.

 

Türkiye'de ilk olacak tasarım beceri atölyeleriyle öğrencilerin okulda düşünmeye, tasarlamaya ve üretmeye zaman ayırabileceği ortamlar yaratılacak. Atölyelerde, ilgili eğitimleri alan öğretmenler ücreti karşılığı görev yapacak.

 

Atölyelerde çocuklar, ilgi ve mizaçları doğrultusunda hem yaşam becerileri kazanacak hem de mesleki yeteneklerini çok küçük yaşlarda keşfetme imkanı yakalayacak.

 

Çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde teori ve pratiği bir araya getirecek atölyelerle, öğrencilerin ilkokul 1. sınıftan itibaren elini daha fazla kullanacağı bir eğitim metodolojisinin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

 

Edirne genelinde temel ve ortaöğretim okullarına “Tasarım ve Beceri” atölyeleri 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrenciler atölyelerine kavuşacak. Merkez Vali Fahri Yücel İlköğretim okulunda bulunan fen, teknoloji, matematik ve mühendislik (FeTeMM) atölyesinin açılışını gerçekleştiren Edirne Valisi Ekrem Canalp, proje kapsamında 7 atölyenin faal olduğunu; Bilim, Kültür, Sanat ve Spor dallarında olmak üzere il genelinde 155 adet atölye yapılacağını söyledi.

 

Uzunköprü’de çeşitli dallarda atölye kurulacak okullarımızın ve Atölyelerin isimleri ise şöyle, 1- Atatürk Ortaokulu FeTeMM Atölyesi, 2- Demokrasi İlkokulu Akıl ve Zeka Oyunları, 3- Harmanlı Rauf Şenbaş ve Yunus Şenuz İlkokulu/Ortaokulu FeTeMM Atölyesi, 4- İmam Hatip Ortaokulu Yazılım ve Tasarım, 5- Kurtbey Ortaokulu Akıl ve Zeka Oyunları, 6- Safiye Erol Ortaokulu Akıl ve Zeka Oyunları ve FeTeMM Atölyeleri, 7- Şehsuvarbey Ortaokulu Yazılım ve Tasarım ve Ahşap ve Metal Atölyeleri, 8- Yunus Emre Ortaokulu Yazılım ve Tasarım, FeTeMM, Akıl ve Zeka Oyunları Atölyeleri, 9- Karapınar İlkokulu/Ortaokulu Akıl ve Zeka Oyunları, 10- Çöpköy Ortaokulu Akıl ve Zeka Oyunları, 11- Şinasi İlkokulu Ahşap ve Metal atölyesi, 12- Ergene İlkokulu Akıl ve Zeka Oyunları, 13- Kadripaşa İlkokulu Akıl ve Zeka Oyunları, 14- Gazi Mahmut İlkokulu Akıl ve Zeka Oyunları, 15- Elmalı İlkokulu Akıl ve Zeka Oyunları, 16- Menderes İlkokulu Ahşap ve Metal, 17- Menderes Ortaokulu Akıl ve Zeka Oyunları, 18- İkinci Murat Ortaokulu Yazılım ve Tasarım, 19- Gazi Turhanbey Ortaokulu FeTeMM, 20- İmam Hatip Ortaokulu FeTeMM Atölyeleri açılacak.   

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Doğan, “İYİ’ler her zaman kazanır”
Yarın Maskesiz çıkma!
GAYTANCIOĞLU’DAN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi