İŞKUR’A (SÇP) başvuruları başlıyor
EDİRNE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 252 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE YÖNELİK DÜZENLEYECEĞİ SOSYAL ÇALIŞMA
24 Haziran 2019 Pazartesi 15:39

 

 

EDİRNE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 252 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE YÖNELİK DÜZENLEYECEĞİ SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI (SÇP) BAŞVURULARI BAŞLAMIŞ OLUP, BAŞVURULAR 25.06.2019-28.06.2019 TARİHLERİ ARASINDA www.iskur.gov.tr ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

 

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Programlar; Doğanın korunması, Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, Kütüphanelerin bakımı ve düzeni, Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında düzenlenecektir.

 

Sosyal Çalışma Programlarına; Açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere 18 yaşını doldurmuş, aktif bir lisans veya ön lisans kaydı bulunan, vakıf veya devlet üniversitesi veya bölüm ayrımı fark etmeksizin bütün yükseköğretim öğrencileri ve uzaktan eğitim alan üniversite öğrencileri katılabilecektir.

 

Sosyal Çalışma Programlarına başvurular sadece www.iskur.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Öğrenciler diledikleri ildeki programa başvuru yapabilirler. Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamaz. Her bir Sosyal Çalışma Programı belirli sayıdaki kontenjanla açılır. Bu kontenjanın üzerinde gerçekleşen başvurularda katılımcılar belirlenir. Seçim yöntemi sonucu kontenjan sayısı kadar asil katılımcı kontenjan sayısı kadar yedek katılımcı belirlenir. Yedekler sistem üzerinden sıranın kaçıncı yedekte olduğunu takip edebilecekler ve sıra kendilerine geldiğinde 1 iş günü içerisinde programa katılmaları beklenecektir. Gelmemeleri halinde sıra bir sonraki yedeğe geçecektir.

 

Bir yaz döneminde Sosyal Çalışma Programının azami süresi 3 aydır. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için bu süre 39 gündür.

 

Günlük sosyal çalışma süresi 8 saattir. Bu sürenin 7,5 saati çalışma yarım saati dinlenme süresidir. Haftalık çalışma süresi 3 gündür. Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanır. Ayrıca yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri yatırılır.

 

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Merkez ve ilçelerde, 252 öğrenciye yönelik gerçekleştirilecek olan Sosyal Çalışma Programlarına başvurular 25.06.2019-28.06.2019 tarihleri arasında 4 gün süreyle  www.iskur.gov.tr üzerinden yapılacaktır. 05.07.2019 tarihinde asil ve yedek katılımcılar belirlenecek olup programlar 08.07.2019-30.09.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

 


 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi