BECAN: “Acil ödememiz gereken borçlarımız var”
31 Mart yerel seçimlerinin ardından kamuoyunda konuşulan ve Belediyenin trilyonlarca borcu olduğu dedikoduları ayyuka çıkmıştı.
17 Haziran 2019 Pazartesi 09:39

 

31 Mart yerel seçimlerinin ardından kamuoyunda konuşulan ve Belediyenin trilyonlarca borcu olduğu dedikoduları ayyuka çıkmıştı. Bu arada bazı belediyeler geçmiş dönem belediye başkanından kalan borçları belediye binasına asarak reklam yapmaları dedikoduları da beraberinde getirmişti.

 

Basınla ilk defa bir araya geldi

Başkan Becan basınla ilk defa bir araya gelerek yaptığı toplantıda geçmiş dönemden kalan Belediyenin borcunun 74 trilyon olduğunu, bu borcun 52 trilyonunun 30 yıl vadeye yayıldığını, sadece 42 trilyonunun yeni döşenen su ishale hattına geri kalan kısmın ise Arıtma tesisi ile AKM binasına ait olduğunu söyledi. Becan, geri kalan borçların ise Uzunköprü esnafına ve bazı gecikmiş borçlara ait olduğunu belirtti.

 

Tebligatları göndereceğiz

Başkan Becan konuşmasında, “Yılbaşından bu yana para bekleyen insanlar var. İlk etapta acil kapatmamız gereken borçlarımız var. Mecbur olmasak ne kredi kullanırız nede taşınmazlarımızı satarız. Ama belli başlı durumlar için kullanmamız gerekli. Geldiğimiz gün borçlar konusunda kendi aramızda defalarca toplantılar yaptık. Çözümler üretmeye çalıştık. Alacaklılarla toplanarak borçları vadelere yayarak ödemek için anlaştık” Becan, İlk olarak belediyeye su, emlak, kira ve çöp borcu olanların listesini çıkarttık. 3 bin lira ve üzeri borcu olanlara tebligat göndererek, anlaşarak borçları tahsil etmeye başlayacağız. Çünkü bu paralar Uzunköprü halkının parası dedi.  

 

2,5 trilyon bekliyoruz

İlk etapta meclisten encümene yetki verilen yerlerin satış şartnameleri için gerekli çalışmaların yapılması ile birlikte tarla satışlarından 2,5 trilyon gibi bir rakam beklediklerini ifade eden Başkan Becan Belediyenin ayrıca emlak, su, çöp alacaklarının faizleri ile birlikte 25 trilyonu bulduğunu söyledi.

 

Dedikodu çıktı

Kamuoyunda anlatıldığı gibi geçmiş dönem Belediye Başkanının 100-150 trilyon borç bırakmadığı ortaya çıkmış oldu.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi