EDİRNE İŞKUR 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
Çalışma ve İş Kurumu Edirne İl Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla birçok etkinlik gerçekleştirildi.
08 Mart 2019 Cuma 15:33

 

Çalışma ve İş Kurumu Edirne İl Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla birçok etkinlik gerçekleştirildi.

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül ÇİLDAM’ ın katılımıyla gerçekleşen etkinliklerde, İŞKUR tarafından düzenlenmekte olan aktif işgücü programları ziyaret edildi. Ziyaretlerde kadın kursiyerlere çiçek hediye edildi ve onların çalışma hayatı kapsamındaki düşünceleri, beklentileri dinlendi.

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül ÇİLDAM gerçekleştirdiği ziyaretlerde ‘Kadınların yaşamın her alanında yer almasının önemini, ekonomik ve sosyal kalkınmanın sağlanabilmesi için kadınların istihdamının artırılmasının gerekli olduğunu ve Çalışma ve İş Kurumu Edirne İl Müdürlüğü olarak her zaman kadınların yanında olduklarını ve Kurum olarak gerçekleştirdikleri bütün programlarda kadın katılımcılara öncelik verdiklerini’ ifade etti. Sn. ÇİLDAM konuşmasının devamında; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018 yılı içerisinde 8.374 kişilik Aktif İşgücü Programı düzenlediklerini; Girişimcilik Eğitim Programlarına katılanların yüzde 51’inin, Meslek Edindirme Kurslarına katılanların yüzde 94’ünün, İşbaşı Eğitim Programlarına katılanların yüzde 72’sinin, Toplum Yararına Programlara katılanların yüzde 71’inin kadın olduğunu ve 2018 yılı içerisinde 4.603 kişiye iş bulduklarını, işe yerleştirilen kişilerinde % 53’ünün kadın olduğunu, 2019 yılında kadınların çalışma hayatında yer alabilmesi için daha özverili çalışacaklarını belirtti.

 

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül ÇİLDAM; kadınları istihdama teşvik etmek ve işgücü piyasasında kadının gücünü artırmak amacıyla uyguladıkları projelerden bahsetti. İl Müdürü ÇİLDAM; “Aktif işgücü Programlarına katılan ve 2-5 yaş arası çocuğu olan kadınlara aylık 400 TL çocuk bakım desteği verildiğini, Yarım Çalışma Ödeneği kapsamında; doğum sonrası analık hali izninin bitiminden itibaren çocuğunun bakımı ve yetiştirilmesi amacıyla kadın işçi ile üç yaşını doldurmamış çocuğu evlat edinen kadın veya erkek işçilere belirli koşullar altında 60 ila 360 gün arasında haftalık çalışma süresinin yarısı kadar ücretsiz izin verildiğini ve bu dönemde işçinin ücretinin işsizlik ödeneğinden karşılandığını” ifade etti.

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül ÇİLDAM 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak kadınlara aile ve iş hayatlarında sağlık mutluluk ve başarı dilediğini belirtti.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi