"Cumhuriyet Mahallesinde hoş bir sada bırakmak"
Her şey daha güzel yaşanabilir ve mutlu bir Cumhuriyet Mahallesi için." sloganıyla yola çıkan Orhan Karahan,
25 Şubat 2019 Pazartesi 09:19

 

 

Her şey daha güzel yaşanabilir ve mutlu bir Cumhuriyet Mahallesi için." sloganıyla yola çıkan Orhan Karahan, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Mahalle Muhtar Adayı Orhan Karahan yaptığı açıklamada; Benim için mevkiler makamlar, para pul, şan ve şöhret gelip geçicidir; "Baki Kalan Bu Kubbede Hoş Bir Sada İmiş." düsturuyla muhtar seçilmemiz durumunda amacımız ekibimizle birlikte yapacağımız hizmetlerle gelecek için yaşadığım Cumhuriyet Mahallesinde hoş bir sada bırakmaktır.

Muhtar seçilmem durumunda azalarımızla birlikte;

* Sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi olacağız. Yıkıcı değil yapıcı olacağız, mahalle sakinlerimiz arasında uzlaştırıcı olacağız. Sorun odaklı değil, çözüm odaklı çalışacağız

* Belediye, Kaymakamlık, Kolluk Güçlerimiz, PTT ve diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içersinde Cumhuriyet Mahallesi için gerekli hizmetleri vermek için çalışacağız.

* Mahallemizde sokak sokak gezip, mahallemizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri ilgili kurumlardan isteyeceğiz.

* Tarafımıza yapılan başvuruları cevapsız bırakmayacağız, başvuruları sümen altı yapmayacağız.

* Muhtarlık büromuzu tüm Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine açık hale getireceğiz.

* Belirli bir zümrenin, belli bir gurubun muhtarlığı değil Cumhuriyet Mahallemizin muhtarlığı olacağız. Mahalle sakinleri arasında ayrım yapmayacağız.

* Biz Belediye veya özel bütçeli bir kuruluş değiliz, bir bütçemizde olmadığından dolayı mahalleye şunu yapacağız, bunu yapacağız diye boş beyanat ve vaat veremeyiz ama halkımızla yapacağımız istişareler ile yapılabilecek olan hizmetler için gerekli yerlere başvuruları yapıp takipçisi olacağız.

* Mahallemizde ihtiyaç sahiplerini incitmeden elimizden geldiği kadarıyla kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, vakıf ve dernekler, hayırsever vatandaşlar yardımıyla gerekli ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız.

* Aile Hekimliğini Cumhuriyet Mahallemize yapılması için gerekli müracaatları yapacağız.

*Yeni Mahallemizde belli noktalara mahallenin güvenliği amacıyla mobese sistemi kurdurmak için gerekli müracaatları yapacağız.

* Altyapı ve yolların bakım ve onarımı konusunda gerekli başvuruları yapıp, takipçisi olacağız

* Cumhuriyet Mahallemizde çöp ve temizlik konusunda gerekli işlemleri yapacağız.

* Mahallemizin Okulu Demokrasi İlkokulu ile birlikte uyum içinde çalışacağız. Okulumuza Robotik Kodlama Bilgisayar sınıfı kazandırmak için gerekli çalışmalar yapacağız.

* Devlet Personeli Başkanlığınca engelli, eski hükümlü ve diğer personel alımı istihdamlarına ait duyurular ve personel alımları mahallemiz sakinlerine muhtarlımızdaki ilan panosu ile duyurulacak ve başvuru yapacaklar başvurularını muhtarlık büromuzdan yapabileceklerdir. Ayrıca mahalledeki gençlerimiz ÖSYM başvurularını ve tercihlerini muhtarlık büromuzdan yapabileceklerdir.

* İş-Kur kapsamında internet üzerinden Toplum Yararına Çalışma Programına başvuruları ve bireysel başvuruları için mahallemiz sakinleri muhtarlığımızın bürosunu kullanabileceklerdir.

* Cumhuriyet Mahallemizde alt yapı sorunu ve yollarının çamurdan kurtulması için gerekli müracaatları yapıp, takipçisi olacağız.

Biz hizmet için bu yola düştük. Bu hizmet yolunda Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin bizleri yalnız bırakmayacağına canı gönülden inanıyoruz. Muhtarlık adaylığı bana değil Cumhuriyet Mahallemize hayırlı olsun.

Hizmet işi yürek işidir, gönül işidir, emek ister.

Buradan tüm muhtar adaylarımıza başarılar dilerim. Muhtar adaylarımız arasında seçim sürecinde karşılıklı saygı beklentim vardır.

Her şey daha güzel yaşanabilir ve mutlu bir Cumhuriyet Mahallesi için.

Tüm Uzunköprü Halkına, bilhassa Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine en kalbi duygularla saygılar sunarım." dedi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi