Vatandaşların hayalleri gerçek oluyor
Mescit Mahallesindeki vatandaşlarımız hayallerinin gerçekleşeceği, 30 yıllık sorunun çözüme kavuşacağı bu özel tören 3 Ocak 2019 Perşembe günü
31 Aralık 2018 Pazartesi 09:09

 

Mescit Mahallesindeki vatandaşlarımız hayallerinin gerçekleşeceği, 30 yıllık sorunun çözüme kavuşacağı bu özel tören 3 Ocak 2019 Perşembe günü saat 14:00 te yapılacak.

 

Uzunköprü Belediyesi, Mescit Mahallesinde 1993 yılında belediyece kendilerine Gecekondu Kanunu gereği Tapu Tahsis Belgesi verilmiş 132 vatandaşımıza uzun bir uğraştan sonra tapularını dağıtma aşamasına gelindiği öğrenildi.

 

Uzunköprü Belediyesi Halkın belediyeciliği anlamında örnek bir çalışma sayılacak tapu tahsisi yaklaşık 8 yıllık bir uğraş sonunda nihayete erdirildi.

 

Mescit Mahallesi’nde yaşayan dar gelirli vatandaşlarımıza 30 yıl önce verilen tapu tahsis belgeleri, Belediyemiz tarafından açılan kamulaştırma davaları ve yaptığımız işlemler TAPU BELGESİ’ne dönüştürülmüştür.

 

Dar gelirli ailelerin ikamet ettiği mahallemizde, ellerinde Gecekondu Kanunu uyarınca verilmiş tapu tahsis belgeleri olan ve yasal durumdan uzak hemşehrilerimizin meskenlerine ve arsalarına yönelik bu işlemin; Uzunköprü içerisinde benzer sıkıntı yaşayan Aşçıoğlu Mahallesi Küme Evler kısmına da örnek teşkil ederek uygulanacağı Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen tarafından dile getirildi.

 

03 Ocak 2019 Perşembe günü saat 14.00’da Mescit Mahallesi Menderes İlkokulu karşısında yapılacak törenle hak sahibi vatandaşlarımıza tapuları Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN tarafından teslim edilecektir.

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi