Enez yolu başka bahara…
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun bütçe görüşmeleri sırasındaki sorusu üzerine
20 Aralık 2018 Perşembe 09:26

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun bütçe görüşmeleri sırasındaki sorusu üzerine Keşan-Enez karayolunun 2021 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

CHP Milletvekili Gaytancıoğlu, yılan hikayesine dönen Keşan-Enez karayolunun yapımına ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'dan aldığı yanıtı sosyal medya hesabından Erdin Bircan ile birlikte olduğu fotoğrafa da yer vererek şöyle paylaştı:

“Rahmetli Edirne Milletvekili ağbim Erdin Bircan'ın ısrarla takip ettiği adeta bir ölüm yolu olan Keşan-Enez karayolunun bölünmüş yol olarak ne zaman tamamlanacağını dün gece Ulaştırma Bakanına sordum. Bakan cevap verdi. Cevabı aynen yazıyorum. 

Keşan-Enez il yolu 58 km uzunluğunda olup tek yol standartındadır. Bu yolda Enez kavşağı ve Kılıçköy arası 5 kilometrelik kesimde çalışmalar tamamlanmıştır. Keşan-Enez yolunun muhtelif kesimlerinde kamu yararı kararı alınmış, kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasına müteakip yapım ihalesi gerçekleştirilecektir. İşin 2021 yılında tamamlanması hedeflenmektedir.”

İKİ BAKANA SORULAR
Gaytancğıoğlu'nun bütçe görüşmeleri sırasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile Milli Eğitim Bakanı'na şu soruları yöneltti:

“En az 30 tane kör noktası bulunan ve sözde 2017 yılında yatırım programına alınan Keşan-Enez bölünmüş karayolunun yapımına ne zaman başlanacak?

Ek ders ücreti karşılığında görevlendirilen ücretli öğretmenlere seçim vaadi olarak ek ders üc-retlerinin %100 arttırılacağını söylemiştiniz. Bu vaadinizi ne zaman yerine getireceksiniz?
Eğitim çalışanlarının ısrarla istediği 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

Okullarda bilimsel, sanatsal ve motor becerilerini geliştirici Sanat-Bilim ve Spor atölyeleri açılması gerekirken her okula bir mescit projesiyle bilimsel değil dinsel eğitim mi hedeflenmektedir?
Milli Eğitim Bakanlığı kurum açma ve kapatma yönetmeliğine aykırı olarak Edirne’nin Havsa ilçesinde 4 öğrenci ile İmam Hatip Ortaokulu açılması ve 4 öğrenci ile eğitime devam edilmesi devleti zarara uğratmaktadır. Köy okulları öğrenci sayıları az bahanesiyle kapatılırken bu çelişki nedir? Edirne merkezde biri kız imam hatip lisesi olmak üzere 3 imam hatip lisesi ve 1 imam hatip ortaokulu açılması ihtiyaç mı yoksa dini eğitime verilen destek midir?

 Edirne'de okullara yönetici atamaları için yapılan mülakatlarda hükümete yakınlığı ile bilinen Eğitim-Bir-Sen üyelerine haksız yere puanların verilmesi, muhalif sendikalara üye olan yönetici adaylarına düşük puanlar verilerek liyakat ve hakkaniyet gözetilmemesi ile hedeflenen nedir?”

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi