‘Sağlıksız’ havada yaşıyoruz
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulusal Hava İzleme Kalite Ağı internet sitesinden yayınlanan verilerde Uzunköprü'nün hava
13 Aralık 2018 Perşembe 10:11

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulusal Hava İzleme Kalite Ağı internet sitesinden yayınlanan verilerde Uzunköprü'nün hava kalitesi 'sağlıksız' kategorisinde değerlendirildi.

 

Trakya Platformu Hukuk Kurulu Üyesi Bülent Kaçar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulusal Hava İzleme Kalite Ağı’nın internet sitesinde Uzunköprü’nün hava kalitesini ‘sağlıksız’ tespit edilmesinin ardından, ilgili kurumlara etkin tedbir kararlarını uygulamaları için çağrıda bulundu.

 

İlçemizdeki hava kalitesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulusal Hava İzleme Kalite Ağı tarafından internet sitesinde yayımlanan 10 Aralık 2018 günü için geçerli olan raporda sağlıksız bulundu.

 

Trakya Platformu Hukuk Kurulu Üyesi Bülent Kaçar, başta Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olmak üzere Sağlık Müdürlüğü ve İl Mahalli Çevre Kurulu’nu göreve davet etti. İlgili kurumların bir an önce etkin önleyici kararlar alması gerektiğinin altını çizen Kaçar, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulusal Hava İzleme Kalite Ağı internet sitesinde 10 Aralık 2018 günü itibarıyla Uzunköprü'müzün hava kalitesi "sağlıksız" olarak tespit edilmiştir. Sağlığımızı, çevremizi, havamızı korumakla görevli olan Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü, Edirne İl Mahalli Çevre Kurulunu, Edirne İl Sağlık Müdürlüğünü acilen görevlerini yapmaya ve etkin idari tedbirleri uygulamaya davet ediyorum. Yıllardır Uzunköprü ve Keşan ilçelerimizin hava kalitelerinin kış aylarında sağlıksız olduğu ve halkımızın ciddi sıkıntılar çektiği bir gerçektir. Bugüne kadar bölgemizdeki hava kirliliğini önleyecek etkili tedbirlerin yetkililer tarafından uygulanmadığı da sağlıksız havamız ile sabittir. Bölgemizdeki hava kirliliğinin önlenmesi ve yetkililerin geciktikleri etkili idari tedbirleri almalarını sağlamak için yurttaşlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı da duyarlı olmaya çağırıyorum” dedi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi