Şimşek Ön seçimi işaret etti
21.Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, CHP İl Başkanlığı'nın taban siyaseti yapmak yerine, gerçekleri ve tabanın sesini dile getirdiği
09 Ekim 2018 Salı 09:40

 

 

21.Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, CHP İl Başkanlığı'nın taban siyaseti yapmak yerine, gerçekleri ve tabanın sesini dile getirdiği genel değerlendirmelerini üzerine alıp kendisini disiplin kuruluna sevk ederek parti üyelerine gözdağı verdiğini söyledi.

 

Eski Milletvekili Şimşek, partililere çağrıda bulunduğu açıklamasında İl Başkanı Pekcanlı'yı sert dille eleştirdi. Şimşek, açıklamasında şunlara yer verdi:

 

“Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum ortadayken. İl Başkanlığı taban siyaseti yapmak yerine, gerçekleri ve tabanın sesini dile getirdiğim için, genel değerlendirmelerimi kendi üzerine alarak, şahsımı disiplin kuruluna sevk ederek parti üyelerine gözdağı vermektedirler.

 

Edirne kamuoyuna Sayın Pekcanlı'nın şahsımla ilgili yaptığı açıklamalar sonucu değerli yerel basınımız vasıtasıyla gündem olmuştur.

 

Edirne halkımıza belirtmek isterim ki; siyaseti ve makamı halkıma hizmet için kullandım ve görev bildim. Siyasetten ve makamdan şahsi menfaatlerde bulunmadım. Herhangi halkımızın vergileri ile oluşturulan bütçelerden ticari ve şahsi menfaatler için siyaseti ve makamımı kullanmadım. Yaptığım görevlerde hep halkımızın ve ülkemizin çıkarlarını korudum. Kimseye diyet borcum olmadı ve diyet borcu ödemedim. Aldığım görevlerde ve bulunduğum makamlarda kurumları zarara uğratmadım. Vicdanım ve cüzdanım arasına sıkışmadım. Bunun bilinmesini istiyorum.

 

CHP Edirne İl Başkanı Sayın Pekcanlı basında çıkan gerçekleri, tabanın sesini dile getirdiğim, genel değerlendirme yaptığım basın açıklamamı üzerine alarak disiplin kuruluna sevk edildim. Disiplin Kurulu, şahsıma kınama cezası vererek gerçekleri görmezlikten gelerek, aldığı kararla körler, sağırlar birbirini ağırlar misali kararın gerekçesini sorulduğunda açıklayamamışlardır.

 

Bu karardan sonra CHP Edirne İl Başkanı Sayın Pekcanlı'nın  ne kadar vesayet altında olduğu ve güdümlü siyaset yaptığı ortadır..

 

Sayın Pekcanlı'nın İl Başkanı olarak bağımsız hareket etmesi mümkün değildir. Bir İl Başkanının, mevcut Belediye Başkanlığıyla ticari bağlantısı var ise bunu kendisinden beklemek doğru olmaz. Bu İl Başkanının CHP gibi köklü bir partiye yakışmadığı kesindir..İl Başkanı Sayın Pekcanlı göreve geldiği günden beri kaç defa yöre halkının sorunlarını dile getirmiştir. Vizyonu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün büstünün arkasına umumi tuvalet yapan belediye başkanlığını savunmuş, Halkımız, AKP İl Başkanı karşı çıkmış, Valilik kaldırmıştır. 

 

CHP Edirne İl Başkanı, ana muhalefet partisinin görev ve sorumluluklarını taşımamaktadır. Halkın sorunlarını dile getirmemektedir. Sahip çıkamamaktadır. Bu ortamda halkımız alternatifsiz oyum CHP demesi gerekirken, mevcut şu belediye başkanı olursa oyumu vermeyeceğim veya sandığa gitmeyeceğim diyor. Kendilerine göre 'CHP de belediye başkanını, belediye meclis üyelerini, il genel meclisi üyelerini biz belirleriz' diyerek üye bazında ve genişletilmiş halk nezdinde ön seçimden kaçılmasının nedeni budur.
CHP Edirne İl, İlçe ve Belde Örgütleri ile üyelerine çağrımdır. Ben partimin ve sizlerin üzerinde bir güç değilim. Şahsıma disiplin kurulu ceza verdi diye böyle bir serzenişte bulunmuyorum. Bu gidişe dur deyiniz..CHP Genel Merkezine sesinizi duyurunuz. Yoksa 2019 yerel seçimlerden sonra konuşmak çok zor olacak. Susmayın. Yılmayın. Gerçekleri görün. Demokrasi inancına sahip çıkınız. Tribünlerde oturmayınız. Oyuna dahil olunuz.”

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi