ŞİMŞEK : “Ne götürdü, ne getirecek beraberce göreceğiz”
21. Dönem Edirne eski Milletvekili Şadan Şimşek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş sisteminin ne getirdiğini, ne götürdüğünü hep beraber göreceğiz.
01 Ağustos 2018 Çarşamba 09:49

 

 

21. DönemEdirne eski Milletvekili Şadan Şimşek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş sisteminin ne getirdiğini, ne götürdüğünü hep beraber göreceğiz.

 

Şadan Şimşek, Konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.  24 Haziran seçimlerini geride bıraktık. Ülkemizde 95 yıl sonra Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemine geçiş yapılmıştır. Şimdi bu yönetim şeklinin ne getirdiğini, ne götürdüğünü göreceğiz.  TBMM çatısı altında bulunan siyasi partilerin asli görevleri yapmak yerine, kendi iç meselelerine, koltukları uğuruna mücadele verirken halkın desteğini ve güvenini kaybederler.

 

CHP'sinde yaşanan sürecin geldiği nokta çok vahimdir. Daha öncede belirttiğim üzere 2023 yılı TBMM'sinde CHP'siz bir parlamento yaratılmak istenmesidir. Şu anda CHP Genel Merkez yöneticilerinin birbirlerine kullandığı dil tamamen halk nezdinde CHP'sini güvenini ve itibarını yitirmesine neden olmaktadır. Ülkemizin kurucu iradesi olan Cumhuriyet Halk Fıkrasının geldiği nokta içler acısıdır. Söylemlerde koltuk önemli değil diyenlerin, koltuklarının gitmemesi için saldırgan tavır içinde olmaları esef vericidir. Bu arkadaşlar söylem ve davranışları ile koltuklarını korurken 95 yıla damgasını vuran CHP'sine zarar verdiklerinin farkına varmaları gerekir.

 

CHP'sinde yaşanan olağanüstü kurultay isteklerini Genel Merkezde Yönetici konumundaki arkadaşların sakin ve anlayışlı bir şekilde yöneterek parti içinde birlik ve beraberliği sağlamalıdır. Ancak bu şekilde yönetmeleri ve kullandıkları dil ise parti içi ayrışmalara neden olmaktadır.

 

Yerel seçimlere sayılı günler kalmıştır. CHP'sinde yaşanan kurultay tartışmalarının fırsata çevirmeye çalışan mevcut belediye başkanları başta olmak üzere Genel Merkezden tekrardan aday olmak için söz almak için canla başla girişimlerde bulunmaktadırlar. Halka hizmete harcayacakları enerjilerini mevcut yönetime ve diğer gruba kendilerini şirin göstermek için uğraş vermektedirler. Belediye başkanları ve vesayet altında bulunan il, ilçe başkanları şunu unutuyorlar. CHP'si halk nezdinde  sizlerin sayesinde destek ve itibar kaybederken siz o koltuklarda oturma şansınız olacak mı? CHP'si 2023 yılında TBMM çatısı altında olacak mı? bunun çok iyi düşünmeniz gerekir.

 

CHP Genel Başkan Kemal KILIÇDAROĞLU'nun değişim olacak açıklamasının ilk ayağı olarak; derhal mevcut genel merkezdeki yöneticileri değiştirmeli, 24 Haziran seçim sonuçlarını detaylı değerlendirmeli, seçimde çalışmayan örgütleri, milletvekili adaylarını, belediye başkanlarını, il genel ve belediye meclisi üyelerini tespit ederek gereğini yapmalıdır.  Daha sonra ise üyelik sistemini, delege ağalığına son verecek gerekli yapısal değişiklerine gitmelidir. CHP'si içinde bulunduğu durumdan en kısa sürede çıkarak birlik ve beraberliği sağlamak, halkın güvenini ve itibarını kazanmak zorundadır.

 

 

CHP Genel Merkezi içinde bulunduğu yapı ile bir yerel seçimde sonuç pek iç açıcı olmayacaktır. Partinin içinde bulunduğu durumu fırsata çevirerek Genel Merkezden söz almaya çalışan mevcut belediye başkanlarına sesleniyorum. Halkın önüne çıkarak görev süreniz ile ilgili çalışmalarınızın hesabını veriniz. Halkın güvenini kazanmanız yok ise aday olsanız kaç yazar.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
TÜİK’ten Rastgele Korona testi
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi