Akbulut bulutlarda uçuyor
Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, bugün Çiftiler Bayramında yaptığı konuşmadan rahatsız lan İl Genel Meclis üyesi Nedret AKBULUT’un bilgi
14 Mayıs 2018 Pazartesi 16:02

 

 

Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, bugün Çiftiler Bayramında yaptığı konuşmadan rahatsız lan İl Genel Meclis üyesi Nedret AKBULUT’un bilgi sahibi olmadan sosyal medya hesabından yalan beyanda bulunduğunu belirterek bir basın açıklaması yaptı.

 

Başkan İşbilen basın açıklamasında şunları söyledi:

“14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle Uzunköprü Ziraat Odası Başkanlığı’nca düzenlenen programa katılım göstererek, günün anlamına uygun olarak yaptığım konuşmada gübre fiyatlarına uygulanan ÖTV vergisi ile kilo başına 1 Türk Lirası vergi alınacağını, bu durumun zaten zor günler yaşayan çiftçimiz için içinden çıkılmaz bir hal aldığını söyledim.

 

Ancak bu söylemlerimden rahatsız olanlar yine sosyal medyayı kullanarak yalan beyanda bulunduğumu iddia etmekten geri kalmadılar. Kamuoyunu ve kendisi de çiftçi olan İl Genel Meclis Üyesi Nedret AKBULUT’u gübre fiyatlarına uygulanan ÖTV vergisinden bilgisi olmadığını düşünerek tekrar bilgilendirmek istiyorum.

 

“Kimyevi gübre” ya da “gübre hammaddesi” niteliğindeki ürünler 27 Mart 2018 tarihinden itibaren Özel Tüketim Vergisi’ne (ÖTV) tabi hale gelmiştir. Tarımsal amaçla “kimyevi gübre” ya da “gübre hammaddesi” niteliğindeki ürünler için kiloda yaklaşık 1 Türk Lirası (0,9390 TL) ÖTV alınacak. Bakanlar Kurulu’nun 2018/11542 sayılı kararı ile 27/03/2018 tarihinden itibaren “3824.99.96.90.68” GTİP numarasına dahil olan “kimyevi gübre” ya da “gübre hammaddesi” niteliğindeki ürünlerin Özel Tüketim Vergisi’ne tabi hale gelmesini törenden sonra bir defa da yazılı olarak açıklayarak kamuoyu ile paylaşmış bulunuyorum. İl Genel Meclis Üyesi Nedret AKBULUT’u 27.03.2018 tarihli 3. Mükerrer Resmi Gazete’yi okumaya ve bilgi sahibi olmaya davet ediyorum.

 

Tekrar çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, çiftçilerimizin üzerinde bir yük olduğunu düşündüğüm gübre ve mazot fiyatlarının bir an önce aşağı çekilmesini, ithalatın düşürülerek üretimin arttırılmasını ve üreten bir toplum haline gelerek çiftçiye hak ettiği politikalarla buluşmasını diliyor, saygılar sunuyorum.”

 

 

Av. Enis İŞBİLEN

Uzunköprü Belediye Başkanı

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi